...
Egzozcu Yusuf

Adblue İptali

AdBlue Nedir, Adblue İptali, AdBlue İptali Zaralı Mıdır?,AdBlue İptali Muayeneden Geçer Mi? ve AdBlue Arıza Çözümleri: İşlem Aşamaları

Adblue Nedir? Araç sahipleri olarak, aracımızın performansını en üst düzeye çıkarmak istiyoruz, değil mi? Bu noktada, Adblue sistemi iptali devreye giriyor. Aracınızınızın çekişini daha güçlü hale getirmek ve yakıt verimliliği sağlamak istiyorsunuz değil mi? Kesinlikle Adblue iptalini düşünmeye değer bir adım olarak görebilirsiniz.

Adblue Nedir ve Ne İşe Yarar?

Adblue,yalnızca araç emisyonlarını kontrol etmek için kullanılan bir sistemdir, başka hiç bir işlevi yoktur.

Bu sistem ile araçların çevreye saldıkları NOx gazlarının en aza indirilmesi hedeflenmektedir. Ancak, sensör arızaları nedeniyle bu sistemi tamir ettirmek çok maliyetlidir. Bu nedenle adblue sistemini araç beyninden(ECU) iptal etmek daha mantıklı bir seçenek olarak gözükmektedir. Adblue sistemi, dizel araçlardaki azot oksit (NOx) emisyonlarını azaltmak amacıyla tasarlanmıştır.

Bu sistem; aracın marş almaması(KM Sonra Marş Mümkün Değil), çekiş düşüklüğü gibi olumsuzluklar doğuracaktır.

adblue-ikaz-lambası

AdBlue İptali Zararlı Mıdır?

Bu sorunun cevabı için, öncelikle AdBlue sisteminin hangi görevleri üstlendiğini bilmemiz gerekiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, AdBlue sistemi yalnızca araçların NOx emisyonlarını azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu sebeple AdBlue İptali işlemi, araç için hiç bir olumsuzluk doğurmamaktadır.

adblue

Yolculuğunuzu Kesintisiz Kılın: Adblue İptali ile AdBlue Arızalarına Kalıcı Son Verin

Adblue iptali ile, aracınıza bir daha AdBlue eklemek zorunda kalmayacak, AdBlue arıza lambası ve arıza kodları gibi olumsuzluklara son vermiş olacaksınız. Aynı zamanda aracınızda; “X” KM Sonra Marş Mümkün Değil gibi uyarılara da son vermiş olacaksınız.

Adblue İptali Nasıl Yapılır?

AdBlue İptali işlemlerinde herhangi bir mekanik işlem yapılmamaktadır. Bu işlem yalnızca araç beyni üzerinden yazılım değişikliği yapılarak gerçekleştirilmektedir.

AdBlue İptali Aşamaları:
  • Ücretsiz arıza tespiti ile aracın AdBlue sistemi arızaları tespit ediyoruz.
  • Arıza tespit cihazı ile AdBlue arızaları sıfırlama işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Araç beyni(ECU) üzerindeki orjinal yazılım okuma işlemi yapıyoruz.
  • Araç beyni üzerinden okunan orijinal yazılım dosyası üzerinden AdBlue Sistemi İle alakalı Haritaları kapatıyoruz.
  • Aracınızın orijinal yazılımının üzerinde gerekli değişiklikler yapılmış şekilde aracınıza geri yüklüyoruz.
  • Son kontrolleri yapıp sizi yolcu ediyoruz.
Muayeneden Geçer Mi ?

AdBlue iptali işlemi yalnızca yazılım üzerinden olduğu için muayenede hiç bir problem teşkil etmemektedir.

İşlem Geri Alınabilir Mi ?

Bu sorunun cevabı: Evet. Araç üzerinde herhangi bir mekanik işlem uygulanmadığından ve yalnızca yazılım yapıldığından dolayı işlemi geri alabilirsiniz. Aracınızı iptal edilmeden önceki haline çevirmek istediğinizde işletmemize uğrayarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Adblue iptali, aracınızı eski çekiş gücüne kavuşturup,AdBlue arızalarının ve AdBlue arıza lambalarının kökten giderilmesini sağlar.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.