...

EGR İptali Ve Temizliği

Exhaust Gas Recirculation | Egzoz Gazı Devridaimi Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Araç Çekişinde Düşüklük
  2. Motor titremesi ve teklemesi.
  3. Motorda şiddetli sarsıntı.
  4. Motorun hiç çalışmaması.

EGR iptali egzoz gazı devridaim dediğimiz bir parçadır. Egzoz gazı devridaim ikaz ışığı yaktığı zaman araçlar genelde kendisini korumaya alır 2500-3000 devir üzerine çıkmaz ve araç düşük devirde yola devam etmek zorunda kalır. Bunu yaşamamaları adına Egzozcu Yusuf olarak bizim tavsiyemiz 6 ayda bir kurum temizleme dediğimiz bakımları yapılması gerekiyor. Yine de yakıta bağlı olarak kötü yakıtlar bu sorunları tetikleyen başlıca sebeplerdendir. EGR  valfi, pahalı bir parça olduğu için 2. El (çıkma) bir parçayla değişimi ya da EGR iptali sıkça tercih edilmektedir. EGR iptal edilmesin de herhangi bir sakınca yoktur. Zaten parça yerinde sökülüp atılmadığı için işlevini yapmaya devam etmektedir.

Araca mekanik yoluyla ya da yazılımsal olarak yapılan uygulamayla EGR iptali yapılmaktadır. Egzozcu Yusuf olarak ilk olarak arıza tespiti yapılır. (ARIZA TESPİTİ ÜCRETSİZDİR)

Egr İptali

EGR İptali Nasıl Yapılır? 

Birinci Yöntem; Mekanik müdahele ile yaparız. EGR valfi devre dışı bırakırız. Bu müdahale uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü bir süre sonra motor da ciddi arızalar görebiliriz.

İkinci Yöntem; Egzozcu Yusuf olarak bu yöntemde EGR valfi yazılımsal komutla iptal ediyoruz yani aracın beyninden EGR sistemini sileriz ve motor çalışmaya devam eder. Bu yöntem uzmanlar tarafından önerilmektedir. Araç beyninden EGR’nin tamamen silinmesi yaşanabilecek ciddi motor arızaların da önüne geçecektir. Egzozcu Yusuf uzman kadromuz ile arızalarınızın çözüm kaynağı olmaya hazırız.

EGR Valfi İptal Edilirse Ne Olur?

  1. Yakıt Tasarrufu.
  2. Aracın Çekiş Gücü Artar.
  3. Araçtaki Siyah Duman (varsa) Azalma Görürüz.
  4. Motordaki Emme Manifolt’da Rahatlama Olur Manifolt Ömrü Uzar
  5. Motorun Aldığı Temiz Hava Miktarı Artar.

EGR valfi iptal edildikten sonra motorun aldığı temiz hava miktarı artacaktır.İptalinden sonra motor performansında artış görürüz. EGR valfindeki arıza motorda sıkışıklığa neden olduğu için iptal işlemi sonrasında motorda rahatlama görürüz.

Peki EGR İptalinden Sonra Motor Zarar Görür Mü?

EGR iptalinin motora zararı yoktur; EGR iptalinin yazılımsal yöntemlerle yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.Yazılımsal iptal işleminde araç beyninde tanımlı olan EGR tamamen sileriz. Bu yöntemle araç EGR fonksiyonunu tanımaz ve sorunsuz şekilde aracınızı kullanabilirsiniz.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.